konspekt płaskostopie.odt

(17 KB) Pobierz

                KONSPEKT   PŁASKOSTOPIE

 

 

TEMAT: Gry i zabawy z różnymi  przyborami                     

                

 

CEL: wzmacnianie mięśni stóp

 

 

ILOŚĆ OSÓB: 6

 

 

WIEK: 10 lat dziewczyny

 

 

CZAS: 30 min

 

 

PRZYBORY: piłki gumowe i twardsze, woreczki, koła  hula-hop, szarfy,gazety

 

 

 

PROWADZĄCY: Ewelina Kot i Magdalena Świder gr 3a

 

 

 

 

 

 

 

 

    TOK    

  LEKCJI

                     ZADANIA

               SZCZEGÓŁOWE

DOZOW.

                UWAGI

     ORGAN. - PORZĄD.

 

 

 

Korekcja postawy

 

zabawa ożywiająca

 

 

 

ćw. oddechowe

                 CZĘŚĆ WSTĘPNA

* powitanie

 

1. przed lustrem zwrócenie na prawidłowe ustawienie stóp

 

2. „ogonki”

U mają w spodenkach szarfę. Biegając na palcach starają się jak najwięcej zabrać ogonków.

 

3. pw- leżenie tyłem RR wzdłuż T

ćw – wdech z jednoczesnym przeniesieniem RR bokiem za głowę, wydech z przeniesieniem RR do pw

 

 

 

     1'

 

 

 

      2'

 

 

 

 

      1'

 

*W szeregu

 

* korekcja błędów

 

 

* U biegają po całej sali

 

 

 

 

* U leżą w rozsypce zachowując od siebie bezpieczne odległości

 

ćw. głowy i szyi

 

 

 

 

 

 

ćw. pośladków

i NN

 

ćw stóp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ćw. mm brzucha

 

 

 

 

 

 

 

 

ćw. mm grzb.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ćw. oddechowe

 

 

 

 

ćw. stóp

ćw. RR i obręczy barkowej

 

 

 

 

 

 

ćw. mm grzb

na przyrządach

 

 

 

ćw. pośladków

i NN

 

 

 

 

ćw. stóp

 

 

 

 

 

 

 

ćw. mm brzucha

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ćw. chwytne stóp

 

 

 

 

 

ćw. pośladków

i NN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ćw. kształtujące

prawidłowy chód

                 CZĘŚĆ GŁÓWNA

1.  „zegarek”

pw- siad skrzyżny RR położone na kolanach

ćw.-  zgięcia głowy w przód , w tył, na boki, oraz skręt głowy w prawo lub w lewo

 

 

2. pw.- podpór tyłem z nogami ugiętymi

ćw. wspięcie na palce

 

 

3. „kto ma więcej woreczków”

Podział U na dwa zespoły, które siadają w siadzie ugiętym po obu stronach ławeczki

lub linii środkowej, przed każdym uczniem leży woreczek. Na sygnał prowadzącego U przerzucają woreczki przez ławeczkę lub linię środkową na boisko przeciwników, którzy jak najszybciej starają się woreczki

odrzucić.

 

4. „ traf do celu”

U obu drużyn siadają na ławeczkę . Między stopami (podeszwy skierowane do siebie) trzymają woreczek. Przed każdą osobą leży w odl 1m-2m koło hula – hop

do którego muszą jak najwięcej trafić.

Każda osoba liczy i później podaje swój wynik. Wygrywa drużyna która miała najwięcej trafień

 

5. „ kto pierwszy”

U pozostają w tych samych zespołach. Siadają na linii startu w rzędach, w siadzie skrzyżnym. Przed każdym zespołem leży piłka, a w odległości 5-6m stoi znacznik.

Na sygnał nauczyciela pierwsi zawodnicy przechodzą do pozycji na czworakach i zaczynają toczyć piłkę głową (czołem).

Omijają znacznik i wracają na linię startu,

gdzie piłkę przejmuje następny zawodnik

 

6. pw- leżenie tyłem, w dłoniach piłka ułożona na udach.

ćw- wdech z jednoczesnym przeniesieniem

rąk z piłką górą za głowę, wydech z przeniesieniem piłki na uda

 

7. U pozostają w tych samych zespołach co wcześniej. Siadają w rzędach, w siadzie

ugiętym na linii startu. Przed każdym zespołem w odl. 5 m jest znacznik. Przed czołowym zawodnikiem z każdej drużyny leży piłka. Na sygnał – pierwsi przybierają

pozycję podporu tyłem z nogami ugiętymi

i toczą piłkę stopami w stronę znacznika, omijają go i przekazują następnemu

 

8.Pw -leżenie przodem  do drabinek

ćw.- U chwyta za pierwszy szczebel drabinki,. Wspinanie się po drabince jak najwyżej, dalej. Zatrzymanie T na największej wysokości Powrót tak samo.

 

9. pw -Leżenie tyłem, nogi ugięte w kolanach, ręce pod głową.

Ćw -U dociskają do podłoża pięty i palce z równoczesnym unoszeniem sklepień stóp,

napinaniem pośladków i dociskaniem pleców do podłoża.

 

10.„łapanka”

U są w tych samych zespołach. Tak aby byli dobrani parami z przeciwnych drużyn.

Siadają od siebie w odl 2m. Dłonie oparte z tyłu na podłodze. Uniesienie NN i rzut piłki do kolegi, który stara się ją złapać między podeszwami stóp.

 

11. pw-  Leżenie tyłem, RR, oparte na podłożu, NN ugięte, w stawach kolanach oparte stopami o podłoże.

Ćw - Na sygnał N następuje wprost nóg pod kątem 45 stopni i wykonywane są ruchy:

Na 1 – rozszerzenie nóg

Na 2-prawa nogą wyprostowana pod katem 90 stopni

Na 3 -lewa nogą wyprostowana pod katem 90 stopni

Na 4 powrót do 45 stopni i wypuszczenie woreczków ze stóp

 

12. „porządek” -  U w tych samych zespołach

pw-U siedzą na ławeczce, opierają się o ścianę

ćw- Rwą palcami stóp gazety na strzępy i zbierają je  do pojemnika

 

13. „Jazda na rowerze.”

pw-  Leżenie tyłem NN ugięte, stopami opartymi o podłogę i rękoma ułożonymi w "skrzydełka".

ćw-Na hasło prowadzącego - Jedziemy na rowerze- dzieci unoszą nogi i zataczają stopami obszerne kółka, jak przy pedałowaniu na rowerze. Na hasło prowadzącego - Zatrzymujemy rower- dzieci wracają do pozycji wyjściowej i chwile odpoczywają.

 

14. pw- stanie

ćw - U Chodzą z wysoko unoszą kolana i obciągają palce.

 

  10x w przód i tył

  10x na boki

  10x ze skrętem

 

     10x

 

 

 

 

 

     1'

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     1'

 

 

 

 

 

 

 

 

      x2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     x10

 

 

 

 

 

     x1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     1'

 

 

 

 

      1'

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     x10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ...

Zgłoś jeśli naruszono regulamin