OPIS_TECHNICZNY.doc

(48 KB) Pobierz
OPIS TECHNICZNY

OPIS TECHNICZNY

 

1.                  DANE OGÓLNE:

·         Obiekt-                            Przebudowa domu Ludowego.

·         Inwestor-                            Urząd Miasta i Gminy w Kępnie, ul. Kościuszki 5

·         Lokalizacja-              wieś Świba nr 137 gmina Kępno działka nr 471.

 

2.                  PODSTAWA OPRACOWANIA :

·         Zlecenie inwestora

·         Umowa o prace projektowe z dnia 21.06.2006r.pomiędzy Urzędem i Miastem Kępno reprezentowanym przez mgr inż. Piotra Psikusa-burmistrza zwanym dalej zamawiającym, a Biuro P.I.K. „Proinko i Partnerzy” w Kępnie przy ul.

Kościuszki 9 zwanym dalej wykonawcą-projektantem.

·         Wizja i pomiary inwentaryzacyjne budynku wykonane w miesiącu lipcu

·         Wypis z wyrysem z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla Miasta i Gminy Kępno.

·         Mapa sytuacyjno-wysokościowa do celów projektowych.

·         Uzgodnienia i założenia programowe z inwestorem

·         Normatywy i przepisy prawne

·         Literatura techniczna.

 

3.                  PODSTAWA I CEL OPRACOWANIA:

Przedmiotem opracowania jest projekt techniczny przebudowy istniejącego Domu Ludowego w Świbie gmina Kępno. W zakres prac projektowych wchodzić będzie rozbudowa sali głównej o charakterze kulturalno-rozrywkowym z kotłownią c.o. na paliwo stałe ekologiczne i magazynem opału. Wewnątrz budynku projektuje się węzeł sanitarny dla kobiet i mężczyzn oraz oddzielny dla osób niepełnosprawnych. Przebudowie podlegać będzie pomieszczenie starej kuchni w której wydzielono zmywalnię naczyń stołowych, schowek porządkowy oraz pomieszczenie socjalne z w-c dla personelu kuchni spełniające warunki bhp i ergonomii pracy. Oprócz tego projektuje się termoizolację istniejących ścian zewnętrznych z styropianu samogasnącego, wymianę stolarki drzwiowej na pcv oraz posadzek pokazanych na rzucie przyziemia.

4.                  OPIS STANU ISTNIEJĄCEGO BUDYNKU:

Obiekt będący tematem opracowania jest budynkiem jednokondygnacyjnym niepodpiwniczonym wykonanym w technologii tradycyjnej murowanej z ścian nośnych zewnętrznych z cegły pełnej ceramicznej. Stropy typu lekkiego podwieszanego do dolnego pasa wiązara deskowego. Nadproża stalowe oraz ceglane płaskie wielorzędowe. Pokrycie z blachy stalowej trapezowej na łaceniu drewnianym. Posadowienie budynku na ławach fundamentowych żelbetowych. Posadzki betonowe oraz drewniane deskowe. Stolarka okienna drewniana w kolorze brązowym. Tynki zewnętrzne cem.wap. nakrapiane w kolorze białym, wewnętrzne ścienne cem.wap. oraz na sufitach wapienne na matach trzcinowych.

 

5.                  DANE TECHNICZNE:

·         pow. zabudowy istn.-                            441.70m2

·         pow. zabudowy proj.-                            110,00m2

·         pow. użytkowa istn.-                            367,90m2

·         pow. użytkowa proj.-                            101,00m2

·         kubatura istn.-                                          1641,44m3

·         kubatura proj.-                                          346,50m3 

 

6.                  OPIS KONSTRUKCYJNO-MATERIAŁOWY:

 

6.1. fundamenty-              istniejące ławy fundamentowe żelbetowe pod ścianami zewnętrznymi. Projektuje się ławy fundamentowe żelbetowe o przekroju prostokątnym o wymiarach 40x60cm i 40x50cm zbrojone podłużnie prętami 4ø12 i strzemionami ø6co35cm z stali A-I (ST3S) i A-0 (STOS) i betonu B-20 zgodnie z poz.1.1.i 1.2 obliczeń statycznych. Ławy należy zdylatować od istniejących folią pcv

 

6.2.            ściany fundamentowe- wykonać z bloczków betonowych M-6 gr.24cm na zaprawie

cementowej.

 

6.3.            ściany zewnętrzne- ściany istniejące przyziemia z cegły pełnej ceramicznej gr.38cm na zaprawie cem.wap. Projektuje się izolację termiczną ścian z styropianu FS-PS-M15 gr.10cm. Ściany rozbudowy wykonać z pustaków żużlobetonowych „Alfa” 1/1. gr.24cm na zaprawie cem.wap. z izolacją termiczną z styropianu FS-PS-M15 gr.10cm. o współczynniku przenikania ciepła U-0,34W/m2k. Ściany należy zdylatować od istniejących styropianem FS-PS-M20 gr.2cm.

 

6.4.              Ścianki wewnętrzne -              zaprojektowano ścianę działową między kotłownią , a salą gr.18cm z pustaka żużlobetonowego „Alfa” ¾ na zaprawie cem.wap. Ścianki działowe gr.12cm wykonać z pustaków żużlobetonowych „Alfa” ½ gr.12cm. Styki ścian ze ścianami oraz ścian z posadzkami wyoblić (zaokrąglić).

 

6.4.            Kominy – wykonać pion z cegły pełnej ceramicznej na zaprawie cem.wap. z kanałami wentylacyjnymi 14x14cm i dymowym o przekroju 14x27cm oraz pion wentylacyjny z kształtek ceramicznych 19x19cm z kanałem ø15cm. Piony zakończyć „czapą” żelbetową zbrojoną prętami ø6mm.

 

6.5.            Schody- zewnętrzne istniejące betonowe.

 

6.6.            nadproża- zaprojektowano nadproża prefabrykowane żelbetowe typu L-19 oraz stalowe z dwuteowników zwykłych IPN 160 z stali St3S nad otworami okiennymi i drzwiowymi.

 

6.7.            Podciąg- zaprojektowano podciąg stalowy z dwuteownika zwykłego IPN 180 z stali ST3S zgodnie z poz.2.2 obliczeń statycznych pod konstrukcję wiązara dachowego. Podciągi opierać na istniejących pilastrach z cegły pełnej ceramicznej wg szczegółu konstrukcyjnego.

 

6.8.            stropy- istniejące drewniane z desek przybitych do dolnego pasa wiązara deskowego.

Projektuje się lekki strop podwieszany do dolnego pasa wiązara kratowego-stalowego z płyt gips.kart. GKF gr.1,25cm za pośrednictwem rusztu drewnianego z desek o przekroju 6x12cm w rozstawie co 50cm.

 

6.9              wieniec- zaprojektowano wieniec żelbetowy na ścianach zewnętrznych i ścianie wewnętrznej o przekroju 24x24cm i 18x24cm zbrojony podłużnie w formie belki prętami 4ø12 i strzemionami ø4,5co25cm z stali A-I(ST3S) i A-0(STOS) i betonu

B-20.

6.10.              dach-              zaprojektowano wiązar stalowy jednospadowy z kształtowników walcowanych na gorąco- kątowników oparty na podciągu stalowym oraz wieńcu żelbetowym. Integralną częścią wiązara są stężenia pionowe kalenicowe z prętów ø16mm oraz połaciowe pasów górnych z prętów ø16mm.

 

6.11.        płatwie- wykonać stalowe walcowane na gorąco o przekroju C65 z stali St3S.

 

6.12.              pokrycie –zaprojektowano z blachy stalowej ocynkowanej trapezowej Florprofile

o przekroju TR35/207 gr.0,75mm.

 

6.12.        posadzki- projektuje się posadzkę z płytek ceramicznych a/poślizgowych w projektowanej rozbudowie sali, w pomieszczeniu kotłowni oraz składu opału wykonać posadzkę cementową. W sanitariatach oraz kuchni płytki ceramiczne. W garażu wykonać nową posadzkę betonową  wg warstw podanych na rysunku.

 

6.14.              tynki-              zaprojektowano tynki wewnętrzne ścienne cem.wap. kat. III gładkie malowane w kolorach jasnych, na sufitach suchy tynk w postaci płyt gips.kart. Tynki zewnętrzne mineralne zacierane gr.2mm w kolorze jasny beż. Ściany w kuchni i pom.obróbki i przygotowalni posiłków obłożyć do pełnej wysokości z płytek glazurowanych lub pomalować farbami odpornymi na zmywanie, ścieranie i środki dezynfekcyjne.

 

6.15.1.  izolacje- zaprojektowano izolacje poziome ław fundamentowych oraz pionowe ścian z folii pcv gr.1,5mm lub z abizolu R+P na gorąco. Posadzki izolować folią pcv gr.1,5mm.

 

6.15.2.  stolarka- zaprojektowano stolarkę okienną pcv zespoloną z szybą podwójną float niskoemisyjną 4+16+4T o współczynniku przenikania ciepła U-1,1W/m2k. Istniejącą stolarkę okienną drewnianą należy poddać renowacji i odmalować na nowo. Stolarka drzwiowa zewnętrza istniejąca drewniana i projektowana pcv oraz stalowa w garażu.

Parapety wykonać ze spadkiem 45º.

6.15.3.  odwodnienie-              zaprojektowano rynny stalowe ocynkowane ½ ø150mm oraz rury spustowe ocynkowane ø110mm. Opierzenia kominów, okapów pasów nadrynnowych z blachy stalowej ocynkowanej gr.0,75mm.

6.16.        wyposażenie w media-

energia elektryczna-              zaproje              ktowano instalację wewnętrzną oświetlenia oraz odgromową wg projektu branżowego.

instalacja wod.kan.-              odprowadzenie ścieków socjalno-gospodarczych oraz wewnętrzna sieć wodociągowa wg projektu branżowego.

Ogrzewanie- projektuje się centralne ogrzewanie na paliwo stałe ekologiczne –„ eko- groszek” wg projektu branżowego

Gaz- nie zachodzi potrzeba.

 

      Zabezpieczenie antykorozyjne

 

Zabezpieczenia antykorozyjne konstrukcji stalowej przebiegać będzie następująco:
            etap 1 – nałożenie dwóch warstw gruntujących po oczyszczeniu i przygotowaniu powierzchni elementów (w wytwórni) grubość powłok po 30 vm
            etap 2 – nałożenie warstw gruntujących (identycznych jak w etapie 1) w miejscach wykonania spoin oraz miejscach uszkodzeń transportowych i montażowych
             etap 3 – malowanie nawierzchniowe wykonać po zamontowaniu całości konstrukcji i wykonaniu etapu 2
Łączna grubość powłoki malarskiej 150 vm
Przygotowanie powierzchni do malowania – założono II stopień oczyszczenia konstrukcji.
Dobór powłok malarskich – powłoki gruntujące – 2 warstwy farby chlorokauczukowej do gruntowania przeciwrdzewnej chromianowej
powłoki nawierzchniowe – 3 warstwy emalii chlorokauczukowej ogólnego stosowania
Kolor powłok malarskich RAL 9002, Łączna grubość powłok 150 vm

 

7.      Wyniki obliczeń statycznych:

Poz.1.1.              ława fundamentowa o przekroju 40x60cm.

                            4ø12 i strzemiona ø6co35cm z stali A-I (ST3S) i A-0(STOS) beton B-20.

Poz.1.2.              ława fundamentowa o przekroju 40x50cm

                            4ø12 i strzemiona ø6co35cm z stali A-I (ST3S) i A-0(STOS) beton B-20.

Poz.2.1.              nadproże stalowe okienne 2IPN 160 z stali ST3S.

Poz.2.2.              Podciąg stalowy IPN 180 z stali ST3S.

Poz.3.1.              Wiązar kratowy stalowy- pas górny-2L60x5mm, pas dolny- 2L45x5mm, słupki i krzyżulce L45x5mm.

Poz.3.2.              Płatew walcowana stalowa z C65 z stali St3S.

 

 

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin