sprawdzian dla klasy 3 szkoly podstawowej matematyka.pdf

(22 KB) Pobierz
sprawdzian dla klasy 3 szkoly podstawowej matematyka
( sprawdzian_dla_klasy_3_szkoly_podstawowej_matematyka.pdf )
http://zippyshare.co.pl/dl/?id=sprawdzian_dla_klasy_3_szkoly_podstawowej_matematyka#
Podobne: sprawdzian dla klasy 3 szkoly podstawowej matematyka, sprawdzian dla klasy 2 szkoly podstawowej matematyka, sprawdziany dla klasy 3 szkoly podstawowej matematyka,
sprawdziany dla klasy 1 szkoly podstawowej matematyka, sprawdziany dla klasy 2 szkoly podstawowej matematyka, sprawdzian dla klasy 3 szkoly podstawowej z matematyki,
sprawdziany dla klasy 3 szkoly podstawowej z matematyki, sprawdzian dla klasy 2 szkoly podstawowej z matematyki, sprawdzian dla klasy 1 szkoly podstawowej z matematyki,
Matematyka
„Uciszyla cierpienie niegruntowana w calej swej pieknosci rozkosz matematycznego poznania, naturalnosc spraw oczywistych, przejrzystych jak na
przyklad powietrze.... ―
St. Zeromski („Uroda zycia―)
Data....................
Konspekt lekcji jezyka polskiego w klasie IV
Imie i nazwisko prowadzacego:......................................
Epoka realizacji przedmiotu lekcji: 85 min.
Sprawa lekcji: Badz bezbledny! pisownia wyrazow z „rz. ―
Dzial programowy: Pisanie. Prawidlowosc zapisu.
Oprogramowanie nauczania: Zas. Luczak, Zas. Murdzek: Miedzy nami
Numer dopuszczenia: DKW-4014-37/01.
Cele lekcji:
1. POZNAWCZE
Poziom wiadomosci
uczen uszczegolawia zasady uzycia „rz. ―
uczen rozroznia cztery kategorie zasad uzycia „rz. ―
Poziom umiejetnosci
uczen ilustracje hasla ortograficzne
uczen nazywa przynaleznosc zwrotow do okreslonej kategorii
uczen proponuje wlasne przyklady
dwoch. WYCHOWAWCZE
Dzialalnosci
uczen aktywnie uczestniczy przy zajeciach
uczen ocenia fuche swoja jak i rowniez innych
Postury
uczen okazuje sie byc obiektywny przy swoich ocenach
uczen podejmuje i najlepiej jak zdola wykonuje przydzielone mu zlecenia
Metody jak i rowniez formy wykonywania zadan:
przeklad intersemiotyczny
heureza
cwiczenia
Pomoce dydaktyczne:
Luczak, Zas. Murdzek: „Miedzy nami―, zbior znakow polski trzy, podrecznik, GWO, Gdansk 2001
Luczak, Zas. Murdzek: „Miedzy nami―, zbior znakow polski trzy, zeszyt cwiczen, GWO, Gdansk 2001
papier rysunkowy
przybory do rysowania
kartki ze slowami-kluczami jak i rowniez numerem
tablice ortograficzne (ewentualnie)
Przebieg lekcji:
I Faza wprowadzajaca
Prezentacja celow lekcji.
Zapisanie przedmiotu
II Faza realizujaca
1. Cwiczenia rozluzniajace, ktore zezwola wytworzyc aure zainteresowania jak i rowniez wspolpracy.
Profesor przydziela wszelkiemu uczniowi trasa losowania po jednej kartce z wypisanymi na niej slowami-kluczami i numerem (przygotowuje uprzednio
tyle widokowek, ilu uczacych sie jest biezacych na lekcji). Zostawia samemu liste rozdanych slow z ich numerami:
1. drabina komin rolka
2. stol
3. pedzle
4. chleb
5. mur
6. garnek
7. ksiega
8. termometr, sluchawki lekarskie
9. brzoza albo brzoskwinia
10. drzewo
11. grzyb
12. krzeselko
13. trojka= trzy
14. chrzan
15. wrzos
szesnascie. przejscie za sprawa pasy
17. wyjrzec za sprawa okno
18. oko z rzesami= rzesa
19. burza
20. rzeka
21. orzech
22. porzeczki
23. kolnierz
24. talerz
25. jarzebina
26. buzia
27. narzedzia
Wyrazy z kartek numer 1-8 maja obowiazek zostac skojarzone z meskimi nazwami zawodow. Pozostale to po prostu wyrazy z „rz. ―
dwoch. Uczniowie rysuja na kartkach z bloku rysunkowego wylosowane przez siebie hasla.
trzech. Nauczyciel rysuje na tablicy tabele z czterema rubrykami. Nad kazda z tych propozycji pozostawia puste miejsce pod obszerny naglowek.
Uczniowie po zakonczeniu rysowania otrzymuja od nauczyciela karty z takimi samymi tabelami, ktore wklejaja az do zeszytow.
trzy. Nastepuje osobista prezentacja rysunkow. Wybrany uczen pokazuje wlasny rysunek, oraz pozostali odgaduja, co hhg, z kim lub z czym okazuje sie
byc zwiazany. Odgadniety wyraz z „rz. ― wpisuje az do tabeli autor rysunku. Zasadnicze jest, aby nauczyciel wywolal uczniow prezentujacych
rysunki precyzyjnie wedlug numerow kartek, przy kolejnosci: 1-8 (pierwsza rubryka), 9-17 (druga
rubryka), 18-27 (trzecia rubryka), gdyz dopiero po zapelnieniu jednej rubryki
mozna przejsc do kolejnej.
5. Poprzez wypelnieniu krytycznej rubryki wyrazami stanowiacymi meskie nazwy
zawodow uczniowie wespol z nauczycielami ustalaja jak i rowniez zapisuja do niej
naglowek:
Meskie nazwy zawodow zakonczone pod: -arz.
6. Wedlug powyzszego schematu zostaja wypelnione rubryki druga jak i rowniez trzecia.
siedmiu. Uczniowie otwieraja podreczniki pod str. 189 i na bazie zamieszczonych
w tym miejscu wiadomosci o uzyciu „rz. ― ustalaja naglowki rubryk drugiej jak i rowniez trzeciej.
Wpisuja je az do tabeli przy zeszytach, oraz nauczyciel uzupelnia tabele pod tablicy:
rubryka 2- „rz. ― po spolgloskach b, ch, d, g, j, k, p, t, przy; rubryka trzech -wyrazy
z „rz. ― niewymiennym.
8. Na podstawie wiadomosci z podrecznika (str. jw. ) uczniowie ustalaja ostatnia
kategorie: rubryka 4-„rz. ― wymienne pod „r. ―
Nastepnie uzupelniaja rubryke umilowanymi przykladami jak i rowniez odczytuja halasuje pozostalym uczniom.
9. Pod wypelniona tabela uczniowie wypisuja kolorowymi dlugopisami wyjatki, siegajac z wiadomosci zawartych przy podreczniku (str. jw. ) i przy
zeszycie cwiczen (str. 89) lub zapisanych na szkolnych tablicach ortograficznych. Przykladowa tekst notatki: Wyjatki: pszczola, obrys, pszenica,
caloksztalt, Pszczyna, bukszpan, piegza, gzegzolka.
III Faza podsumowujaca
Wyniki pracy kierowanej przez instruktora, bedace zestawem wiadomosci o
pisowni zwrotow z „rz. ―, zostaja odczytane glosno (naglowki rubryk, wyjatki).
Praca domowa:
Wykonaj cw. 1 str. 89, trzech str. 85, 8 str. 93 przy zeszycie cwiczen.
Karta wykonywania zadan Nauczyciela
1. Meskie kategorii zawodow zakonczone na –arz.
2. „Rz― po spolgloskach b, p, ch, d, g, j, k, t, w
trzech. Wyrazy z „Rz― niewymiennym
4. Wyrazy z „Rz― wymiennym
Karta pracy Uczacych sie
1. Meskie nazwy zawodow zakonczone pod –arz.
dwoch. „Rz― po spolgloskach b, p, ch, d, gram, j, k, t, przy
3. Wyrazy z „Rz― niewymiennym
trzy. Wyrazy z „Rz― wymiennym.
Zgłoś jeśli naruszono regulamin