formularz_o_dochodach(1).rtf

(141 KB) Pobierz

  Załącznik do rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości
  z dnia 26 lutego 2014 r. (poz. 366)

WZÓR

 

WIADCZENIE O STANIE RODZINNYM, MAJĄTKU, DOCHODACH I ŹACH UTRZYMANIA

 

POUCZENIE

 

1)

Druk należy wypełnić czytelnie, dokonując wpisów bez skreśleń i poprawek.

2)

Każ rubrykę niezacieniowaną należy wypełnić przez wpisanie odpowiedniej treści.

3)

 

Jeżeli oświadczenie nie będzie zawierało wszystkich wymaganych danych, wnioskodawca zostanie zobowiązany do poprawienia lub uzupełnienia oświadczenia w terminie tygodniowym od dnia otrzymania wezwania. Po bezskutecznym upływie terminu przewodniczący zwraca wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych.

4)

 

Jeżeli nie jest możliwe wpisanie wszystkich danych w druku, należy umieścić te dane na dodatkowej karcie formatu A4, ze wskazaniem uzupełnianej rubryki. Pod dodaną treścią należy zł podpis.

5)

Dane w oświadczeniu należy wpisać weug stanu istniejącego w dniu jego sporządzenia.

6)

 

d może zarządzić stosowne dochodzenie, jeżeli na podstawie okoliczności sprawy lub oświadczeń strony przeciwnej powziąłtpliwości co do rzeczywistego stanu majątkowego strony domagającej się zwolnienia od kosztów sądowych lub z niego korzystającej (art. 109 ust. 1 ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. z 2010 r. Nr 90, poz. 594, z późn. zm.)).

7)

 

Stronę, która uzyskała zwolnienie od kosztów sądowych na skutek świadomego podania nieprawdziwych okoliczności, sąd skaże na grzywnę w wysokości do 1.000 złotych; niezależnie od jej obowiązku uiszczenia grzywny strona powinna uiścić wszystkie przepisane opłaty i pokryć obciążające ją wydatki. Osobę, która ponownie zgłosiła wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych, świadomie podając nieprawdziwe okoliczności o stanie rodzinnym, majątku, dochodach i źach utrzymania, sąd, odrzucając wniosek, skazuje na grzywnę w wysokości do 2.000 złotych (art. 111 ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. z 2010 r. Nr 90, poz. 594, z późn. zm.)).

 

1. Sąd, do którego jest składane oświadczenie

 

(nazwa i siedziba sądu, ewentualnie równieżciwy wydział)

 

 

 

 

2. Sygnatura sprawy

 

(wpisuje się, gdy oświadczenie jest składane po złeniu pozwu lub wniosku)

 

 

 

3. Dane osoby składającej wniosek

 

Imię i nazwisko, numer PESEL, a w wypadku przedsiębiorców dodatkowo NIP

             

(w razie nieposiadania numeru PESEL należy podać imię ojca i imię matki; w razie nieposiadania NIP-u należy podać informację o jego braku)

 

 

 

 

 

 

4. Stan rodzinny

 

(należy wpisać dane osób pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym z wnioskodawcą: małżonka lub osoby pozostającej we wspólnym pożyciu z wnioskodawcą, wstępnych, zstępnych i osób pozostających w stosunku przysposobienia lub pod opieką wnioskodawcy, powinowatych)

 

Imię i nazwisko

 

Data urodzenia

 

Rodzaj stosunku łączącego wskazaną osobę z wnioskodawcą

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Majątek

 

(należy wpisać stan majątkowy wnioskodawcy, wskazując jednocześnie tytuł prawny (np. własność, użytkowanie wieczyste); jeżeli przedmioty wchodzące w skład majątku są przedmiotem współasności lub współytkowania wieczystego, należy w stosunku do każdego z nich podać udział lub zaznaczyć, że wchodzą w skład majątku objętego małżską wspólnością majątkową)

 

Nieruchomości

 

nieruchomość przeznaczona do stałego zamieszkiwania przez wnioskodawcę (nieruchomość zabudowana domem mieszkalnym lub mieszkanie)

...

Zgłoś jeśli naruszono regulamin