Charakterystyka i typy ampułek kosmetycznych
środa 04 listopad 2015
Te małe, niepozorne szklane ampułki z płynną zawartością są sprzymierzeńcem każdego klienta, jak i pracownika gabinetu kosmetycznego. Stały się w ostatnich latach prawdziwym hitem i wprowadzane są do ofert wielu znanych marek. Przyjrzyjmy się zatem czym są, jakie wyróżniamy ich rodzaje i dlaczego naprawdę warto się nimi zainteresować.
Czym są ampułki?
Ampułki to superskoncentrowane preparaty odżywcze podzielone na odpowiednie porcje i dostarczające skórze potrzebne jej składniki w optymalnej ilości. Zamknięte w szczelnych i miniaturowych opakowaniach o wiele dłużej zachowują swoje codzienne właściwości. Ich stężenie jest wyższe niż przeciętnych kosmetyków, ale na tyle niskie, że nie muszą być stosowane pod kontrolą lekarza. Są znakomite jako dodatek do zabiegu lub dostarczane do skóry jako odrębny zabieg. Stanowią znakomite uzupełnienie kuracji domowej.
Mogą być wtłaczane do skóry na przykład przy zabiegu mezoterapii, sonoforezy lub jonoforezy. Bardzo często są stosowane w zabiegach odżywczych, nawilżających i anti-aging, ale to nie jedyne ich zastosowania.
Rodzaje ampułek:
Ampułki nawilżające - to antidotum dla klientów ze skorą przesuszona i podrażnioną. Zawierają spore ilości składników wiążących wodę, wzmacniają cement międzykomórkowy i podnoszą poziom glikozoaminogikanów.
Ampułki witaminowe - z reguły zawierają witaminy A, C i E. Maja szerokie spektrum działania, od nawilżającego, odżywczego aż po antyoksydacyjne.
Ampułki liftingujace - polecane są pacjentkom, które zaczynają zauważać u siebie pierwsze oznaki starzenia. Poprawiają jędrność i elastyczność skóry, wygładzają drobne zmiany i podnoszą poziom nawilżenia.
Ampułki antytrądzikowe - stosowane najczęściej u młodych klientów. Zawierają kompleksy antybakteryjne, przeciwzapalne, regulujące nadmiar wydzielanego łoju i matujące. Ampułki takie zapobiegają również powstawaniu blizn potrądzikowych.
Ampułki na porost włosów - stosowane przy mezoterapii tradycyjnej lub bezigłowej. Zawierają specjalnie opracowane koktajle odżywcze poprawiające krążenie skóry głowy. Działają na dwóch poziomach. Po pierwsze zapobiegają wypadaniu włosów, a po drugie pobudzają wzrost nowych. Metoda ta uważana jest za jedną z najskuteczniejszych i mało inwazyjnych w radzeniu sobie z łysieniem.
Ampułki z witaminą C - pobudzają fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych, wygładzają i napinają skórę oraz neutralizują wolne rodniki.
Ampułki wzmacniające naczynia krwionośne - zawierają witaminy oraz naturalne składniki typu escyna czy eskulina. Wzmacniają naczynia krwionośne i zapobiegają ich pękaniu, ale nie zregenerują tych, które już uległy zniszczeniu.
Ampułki wybielające - pomagają w usunięciu plam i przebarwień skórnych. Często zawierają składniki będące inhibitorami tyrozynazy. Poprawiają koloryt skory oraz usuwają drobne niedoskonałości.
Ampułki złuszczające - z reguły zawierają kwasy owocowe i stanowią niejako zastępstwo dla kuracji mechanicznej. Rozluźniają połączenia miedzy cementem międzykomórkowym, przyspieszają usunięcie obumarłych i zrogowaciałych komórek oraz przyspieszają odnowę skóry.
Ampułki ujędrniające i antycellulitowe - są stosowane przy zabiegach mezoterapii skierowanych na poszczególne partie ciała. Redukują cellulit, przyspieszają metabolizm skórny, zapobiegają obrzękom i ujędrniają oraz napinają skórę.
W swojej ofercie ampułki posiadają m.in. Dr Belter, Dr Temt, SYIS, Clarena, Dermika, Gerard's czy Norel.
Izabela Moska
paula566