Umowa doradztwa prawnego (wzór 2).doc

(114 KB) Pobierz
Umowa doradztwa prawnego

Umowa doradztwa prawnego

Po polach formularza poruszamy się używając klawiszy [TAB] - do przodu, [SHIFT + TAB] - do tyłu.

zawarta w dniu

Przykładowa data 18-05-2001

         

roku w

         

pomiędzy:

 

spółką

         

 

z siedzibą w

         

adres:

         

 

zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym w

         

Wydział

         

 

za numerem RHB

         

wysokość kapitału zakładowego:

         

PLN,

 

członkowie Zarządu:

         

numer NIP:

         

 

zwaną dalej Spółką, reprezentowaną przez

 

         

 

oraz

 

         

 

adres:

         

 

imieniu, której działają

         

 

zwaną dalej Doradcą prawnym,

 

zwanymi łącznie w dalszej części niniejszej Umowy Stronami.

§ 1.

1.

Doradca prawny oświadcza, że posiada doświadczenie w zakresie obsługi prawnej pod­miotów gospodarczych, co obejmuje w szczególności sporządzanie opinii prawnych, występowanie przed sądami oraz organami administracji, jak również uczestniczenie we wszelkiego rodzaju negocjacjach.

2.

Doradca prawny oświadcza, że nie prowadzi działalności polegającej na doradztwie podatkowym. Zapewnia jednakże, iż w razie przygotowywania oraz negocjowania umów z osobami trzecimi bierze pod uwagę konsekwencje podatkowe związane z zawarciem umowy, którą przygotowuje lub negocjuje.

3.

Doradca prawny oświadcza, że obsługa prawna klientów jest prowadzona bezpośrednio przez osoby posiadające tytuł radcy prawnego.

§ 2.

Spółka oświadcza, że nie posiada w swojej strukturze jednostki odpowiedzialnej za obsługę prawną i powierza jej prowadzenie, ale nie na zasadach wyłączności, Doradcy prawnemu.

 

§ 3.

Doradca prawny będzie prowadził obsługę prawną Spółki na zasadach określonych powyżej w § 1, z uwzględnieniem innych postanowień niniejszej Umowy.

§ 4.

1.

Doradca prawny wyznaczy w dniu zawarcia niniejszej Umowy dwie osoby odpowiedzialne za bieżące kontakty ze Spółką. Osoby te będą odpowiedzialne za odbieranie i przekazywanie informacji, materiałów i dokumentów, ustalanie zakresu prac oraz terminu ich wykonania, negocjowanie wynagrodzenia oraz przyjmowanie ewentualnych reklamacji.

2.

W razie jakichkolwiek wątpliwości lub nieporozumień dotyczących obsługi prawnej Spółka może się zwracać bezpośrednio do któregokolwiek ze wspólników Doradcy prawnego.

 

 

 

 

 

§ 5.

1.

Spółka wyraża zgodę, aby bieżąca korespondencja nie zawierająca informacji o charakterze merytorycznym (co obejmuje w szczególności propozycje odbycia spotkania, potwierdzenia otrzymania i przekazania dokumentów) była podpisywana przez osobę nie posiadającą tytułu radcy prawnego.

2.

Spółka wyraża zgodę, aby w razie nieobecności jednej z osób określonych powyżej w § 4 ust. 1 jej obowiązki zostały przejęte przez inną osobę, z zastrzeżeniem jednak, że będzie ona posiadała zbliżone doświadczenie i kwalifikacje do osoby, którą zastępuje, oraz zostanie powiadomiona przez Doradcę prawnego o zakresie prac wykonywanych na rzecz Spółki. Doradca prawny jest zobowiązany niezwłocznie przekazać Spółce nazwisko osoby, która przejmuje obowiązki na czas nieobecności jednej z osób określonych w § 4 ust. 1 niniejszej Umowy.

3.

Spółka ma prawo żądać zmiany osoby odpowiedzialnej za prowadzenie obsługi praw­nej jej działalności. W takim przypadku Doradca prawny jest zobowiązany niezwłocznie wyznaczyć nową osobę posiadającą kwalifikacje nie niższe niż osoba, którą zastępuje.

4.

Wspólnik Doradcy prawnego może się zwrócić do Spółki z prośbą o uzasadnienie powyższego żądania, co nie zwalnia jednak Doradcy prawnego od spełnienia obowiązku określonego powyżej w § 5 ust. 3.

 

§ 6.

1

Spółka wyznacza następujące osoby do bieżących kontaktów z Doradcą prawnym:

 

         

 

Osoby te będą odpowiedzialne za odbieranie i przekazywanie informacji, materiałów i dokumentów, ustalanie zakresu prac oraz terminu ich wykonania, negocjowanie wynagrodzenia oraz składanie ewen­tualnych reklamacji. Wykonanie przez Doradcę prawnego jakichkolwiek prac nie uzgod­nionych z powyższymi osobami będzie się odbywało na jego wyłączny koszt i ryzyko, z zastrzeżeniem postanowień § 6 ust. 2 poniżej.

 

2

W razie konieczności podjęcia przez Doradcę prawnego czynności nie cierpiących zwłoki w czasie nieobecności powyższych osób może on się zwracać bezpośrednio do któregokolwiek z członków Zarządu Spółki. W takim przypadku członek Zarządu Spółki posiada wszelkie uprawnienia przysługujące osobom wskazanych w § 6 ust. 1 niniejszej Umowy.

 

§ 7.

Podejmując się wykonania określonych prac Doradca prawny winien określić górną granicę swojego wynagrodzenia z tego tytułu. W razie konieczności jego przekroczenia Doradca prawny winien o tym fakcie niezwłocznie zawiadomić Spółkę w formie pisemnej, pozostawiając do jej uznania decyzję w przedmiocie kontynuowania lub przerwania tych prac. Doradca prawny jest zobowiązany poinformować Spółkę o konsekwencjach prawnych przerwania określonych prac wchodzących w zakres obsługi prawnej.

§ 8.

1

Wynagrodzenie Doradcy prawnego będzie określane na podstawie liczby godzin poświęconych przez niego na prowadzenie obsługi prawnej Spółki oraz stawek godzinowych osób zaangażowanych w tę obsługę.

2

Strony ustalają, że stawka godzinowa przyjęta dla potrzeb obliczenia powyższego wynagrodzenia wynosi

 

         

PLN (słownie: złotych).

 

         

 

Do tak obliczonego wynagrodzenia będzie doliczany podatek VAT zgodnie z obowiązującą stawką.

3

Wynagrodzenie będzie płacone w terminie

         

od daty otrzymania przez Spółkę faktury

 

wystawionej przez Doradcę prawnego, obejmującej wynagrodzenie z tytułu obsługi prawnej świadczonej w poprzednim miesiącu kalendarzowym. Do faktury winna być załączona specyfikacja obejmująca liczbę godzin stanowiących podstawę obliczenia wynagrodzenia wyszczególnionego w fakturze oraz wykaz prac przeprowadzonych przez Doradcę prawnego w ramach tego wynagrodzenia.

 

4.

Wynagrodzenie będzie płacone na rachunek Doradcy prawnego wskazany w powyższej fakturze.

§ 9.

1.

Wraz z zapłatą wynagrodzenia Spółka zwróci Doradcy prawnemu koszty opłat urzędowych i sądowych poniesionych przez Doradcę prawnego w ramach prowadzenia obsługi prawnej Spółki, przy czym, jeżeli koszty te są możliwe do wcześniejszego oszacowania, Doradca prawny winien się zwracać do Spółki o przekazanie na jego rachunek zaliczki w odpowiedniej wysokości.

2.

Doradcę prawnego będą obciążały wszelkie inne poniesione przez niego koszty związane z prowadzeniem obsługi prawnej Spółki, w tym koszty połączeń telefonicznych i telefaksowych oraz koszty przejazdów i zakwaterowania osób prowadzących obsługę prawną. Poniesienie przez Spółkę tego rodzaju kosztów będzie wymagało jej pisemnej zgody.

 

§ 10.

1.
 

Doradcy prawnemu przysługuje prawo do odmowy przyjęcia poszczególnych prac zlecanych przez Spółkę. Może to mieć miejsce wyłącznie z ważnych powodów, co obejmuje w szczególności następujące sytuacje:

 

a)
 

jeżeli podjęcie się wykonania danej pracy stanowiłoby w rozumieniu Doradcy prawnego konflikt interesów w związku z prowadzeniem spraw innego klienta,

 

b)

jeżeli przewidywane koszty Doradcy prawnego (w tym koszty przejazdów i zakwaterowania) w związku

 

 

z wykonaniem danej pracy przekraczałyby

   

% górnej granicy wynagrodzenia ustalonego zgodnie

 

 

z § 7 niniejszej Umowy, a Spółka nie wyraziłaby zgody na ich pokrycie,

 

c)
 

jeżeli wykonanie danej pracy łączyłoby się z naruszeniem obowiązujących przepisów prawa lub dobrego imienia Doradcy prawnego.

2.

Odmawiając przyjęcia danej pracy Doradca prawny jest zobowiązany do poinformowania Spółki o przyczynach takiej odmowy. Jeżeli przyczynę odmowy będą stanowiły okoliczności przewidziane powyżej w § 10 ust. 1 pkt. a)–b), Doradca prawny jest zobowiązany wskazać inny podmiot, który dysponuje doświadczeniem niezbędnym do wykonania pracy, której dotyczy odmowa. Doradca prawny nie będzie ponosił żadnej odpowiedzialności za działanie lub brak działania ze strony takiego podmiotu, a w szczególności nie gwarantuje, że podmiot ten podejmie się wykonania danej pracy.

§ 11.

Spółka jest zobowiązana dostarczać Doradcy prawnemu informacji niezbędnych do pro-wadzenia obsługi prawnej. Doradca prawny nie będzie ponosił żadnej odpowiedzialności w sytuacji, gdy informacje przekazane mu przez Spółkę okażą się niekompletne lub niezgodne z rzeczywistym stanem rzeczy, pod warunkiem jednakże, że informacje te otrzyma od osób określonych w § 6 niniejszej Umowy.

§ 12.

Doradca prawny zobowiązuje się do nieujawniania osobom trzecim informacji dotyczących Spółki uzyskanych w związku z prowadzeniem obsługi prawnej.

§ 13.

1.

Niniejsza Umowa została zawarta na czas nie określony i może być rozwiązana przez Spółkę lub Doradcę

 

prawnego za

         

miesięcznym wypowiedzeniem ze skutkiem na koniec miesiąca

 

kalendarzowego. Wypowiedzenie winno być dokonane w formie pisemnej.

...

Zgłoś jeśli naruszono regulamin