Scenariusz zajęć dla grupy 4- i 5-latków
Temat zajęć: Spring is here!
Cel ogólny:
· Poszerzenie słownictwa
· Poznanie piosenki
· Pokolorowanie obrazka
Cele operacyjne:
Uczeń:
· Zna i rozumie nowe słowa
· Poprawnie śpiewa piosenkę
· Poprawnie koloruje obrazek
Metody:
· Praktycznego działania
· Opowiadanie
· Zabawa ruchowa
· Piosenka
Formy pracy:
· Praca indywidualna
Środki dydaktyczne
· Obrazki przedstawiające bohaterów piosenki
· Tekst piosenki
· Kolorowanka
· Piosenka ‘Spring is here’
· Obrazek przedstawiający wiosnę, która właśnie przyszła
· Czarodziejska różdżka
Przebieg zajęć:
1. Wprowadzenie do tematu zajęć
Pytanie dzieci, czy wiedzą, jaka pora roku nadeszła. Opowiadanie, iż wszystko budzi się do życia. Poznanie nowego słowa ‘spring’-wiosna.
Zabawa: dzieci są śpiącymi niedźwiedziami, nauczyciel wybiera jedno z nich, które zostaje Panią Wiosną (Spring Girl) lub Chłopcem Wiosną (Spring Boy) i budzi pozostałe dzieci, dotykając je czarodziejską różdżką. Zabawę można powtórzyć 2 razy lub na koniec zajęć. Niedźwiedzie można zastąpić na przykład kwiatami, które wyrastają z ziemi i chcą dosięgnąć słońca. Zabawa odbywa się w rytm piosenki ‘Spring is here’.
2. Powieszenie na tablicy obrazków przedstawiających bohaterów piosenki i nauka nowych słówek:
· Kwiat
· Pszczoła
· Ptak
· Niedźwiedź
3. Nauka piosenki ‘One little flower’
Utrwalenie poznanych wcześniej słówek, nauka melodii i wspólne zaśpiewanie piosenki wraz z pokazywaniem.
4. Zabawa ruchowa ‘Spring is here’
5. Ponowne zaśpiewanie piosenki ‘One little flower’
6. Kolorowanie obrazka
W międzyczasie pytanie dzieci o to, co przedstawia obrazek-kwiaty i pszczołę.
Załączniki:
artnow